вівторок, 27 червня 2023 р.

Україна героїв пам'ятає!

 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України. Дата 23 травня була вибрана з огляду на те, що 23 та 25 травня були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра. Також у травні за суперечливих обставин у Києві загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський.

   Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
   24 травня в нашому коледжі також відзначили День Героїв. Кураторами груп ВМ-405 та АІ-406 було проведено виховний захід під назвою «Героїв Україна пам’ятає». Студенти коледжу згадали постаті тих діячів, котрі боролись за волю України в далекому минулому, та сьогоденні. Прочитані студентами вірші та патріотичні пісні показали як українська нація відстоює незалежність своєї Батьківщини. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих за світле майбутнє України.


   Було представлено слайд-шоу з викладачами та випускниками коледжу, які стали на захист України. До слова був запрошений учасник російсько-української війни, викладач коледжу Боднар Володимир Данилович який на власному досвіді відчув жахіття сьогоднішньої війни, та закликав всіх до єдності у спротиві проти загарбника.
   На завершення виховного заходу учасники виконали пісню «Хай буде весна», слова котрої доказують ще раз, що українці це така нація яку ніщо не зламає, а навпаки об’єднає і зробить ще сильнішою.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Моє портфоліо